Sadriu i reagon Vuçiqit: Analfabet, propagandist i Kasapit të Ballkanit

Prindon Sadriu, bashkëshorti i presidentes së Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e ka quajtur analfabet dhe propagandist të Kasapit të Ballkanit, presidentin serb Vuçiq.

Në një postim në profilin e tij në “X”, Sadriu shkruan:

“Një kryetar shteti analfabet, dikur një mjet propagande për kasapin e Ballkanit, është një kujtim i ashpër i rreziqeve të manipulimit dhe injorancës në udhëheqje. Historia na mëson rreziqet e aleancave të tilla”, shkruan ai.

Reagimi i Sadriut vjen pasi një ditë më parë Vuçiq tha se në periudhat e ardhshme, Serbia do të detyrohet që të marrë vendimet të ndryshme përmes të cilave do të gjendet zgjidhje për t’i dërguar pagesat për serbët në Kosovë.

Lajmet Sadriu i reagon Vuçiqit: Analfabet, propagandist i Kasapit të Ballkanit >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>