Rusinovci: Ngrohja e motit jonormale për muajin shkurt, pritet të ketë pasoja në të mbjella

Mungesa e reshjeve të borës, dhe ngrohja e temperaturave në muajin shkurt – jonormale për këtë periudhë, mund të sjellë pasoja për të mbjellat në Kosovë, thotë profesori i bujqësisë, Imer Rusinovci. Për këtë arsye, nuk pritet prodhim i lartë sivjet, ndërsa rekomandon që fermerët të intervenojnë me dozën e riplehërimit. Në një intervistë për Ekonomia Online, profesori universitar parashikon që…

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!