Rritje me 15% e shkëmbimeve tregtare Shqipëri-Kosovë në bujqësi

Shkëmbimet tregtare për produktet bujqësore Shqipëri – Kosovë gjatë vitit 2023 shënuan një rritje prej 15%. Lajmin e bëri të ditur sot ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Anila Denaj e cila u shpreh se shkëmbimet tregtare për produktet bujqësore me Kosovën për vitin 2023 arritën vlerën 105.45 milionë euro. “Krahasuar me vitin 2022 ku ishin në vlerën 84.11 milionë euro…

Source

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>