Rrahmani drejt Skocisë, mund të bëhet transferimi më i shtrenjtë në historinë e klubit rumun

Albion Rrahmani po i kalon ditët e fundit tek skuadra rumune, Rapid Bukuresht, pasi do të bëjë një tjetër hap të rëndësishëm në karrierën e tij.

Vetëm një vit i ka mjaftuar sulmuesit dardan për të shpërthyer me fanelën e Rapidit me gola e asistime.

23-vjeçari ka zhvilluar 26 ndeshje zyrtare, teksa ka shënuar 17 gola dhe ka asistuar në pesë të tjera.

Slavia e Pragës është skuadra më e interesuar për shërbimet e Rrahmanit, madje mediumi rumun Digi Sport ka raportuar se skuadra çeke ka ofruar tre milionë euro për transferimin e tij.

Megjithatë e ardhmja e Rrahmanit më shumë pritet të jetë në Skoci, ku gjiganti Glasgow Rangers, tani po shihet si favorit dhe që mund të ofrojë më shumë për transferimin e Rrahmanit.

Lajmet Rrahmani drejt Skocisë, mund të bëhet transferimi më i shtrenjtë në historinë e klubit rumun >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>