Rrahje në Spitalin e Pejës, dyshohet se mjeku sulmoi një punëtor

Një doktor i Spitalit të Përgjithshëm të Pejës (emër i njohur për redaksinë), dyshohet se të hënën ka sulmuar fizikisht një punëtor të spitalit. Rasti është hapur në polici.

Informacionin e ka konfirmuar për Gazetën Express zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Pejës, Fadil Gashi.

Gashi tha se rasti është hapur si “lëndim i lehtë trupor”.

“Dje rreth orës 13:44 një punëtor i Spitalit Rajonal ka ardhë dhe e ka njoftu policinë se është sulmuar nga një mjek në Spitalin Rajonal në Pejë. Policia menjëherë ka dal në vendin e ngjarjes, i ka intervistu viktimën, dëshmitarët dhe të dyshuarin. Lidhur me rastin është njoftu prokurori i cili ka udhëzuar që të iniciohet rasti “lëndim i lehtë trupor”. Rasti është duke u hetuar nga njësiti kompetent policor”, tha Gashi për Express.

I pyetur se cili dyshohet se është motivi që çoi deri te sulmi fizik, Gashi tha “një mosmarrëveshje e kanë pas të brendshme, rreth orarit të punës”.

I njëjti shtoi se viktima ka pranuar trajtim mjekësor.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!