Rohde bashkë me ambasadorët gjermanë, pas takimit me Kurtin, vizitojnë Manastirin e Deçanit

Ambasadori gjerman në Prishtinë, Jorn Rohde, ka bërë të ditur se sot bashkë me kolegët e tij që janë ambasadorë në vendet e rajonit kanë vizituar Manastirin e Deçanit.

Rohde ka thënë se kjo vizitë është e paharrueshme.

Lexo edhe:

Kurti takohet me ambasadorët gjermanë

Gjithashtu ka falënderuar Sava Janjicin për mikpritjen dhe diskutimin që kanë pasur.

Ambasadori Rohde ka thënë se me këtë vizitë e kanë përmbyllur konferencën rajonale të ambasadorëve gjermanë në rajon.

Lajmet Rohde bashkë me ambasadorët gjermanë, pas takimit me Kurtin, vizitojnë Manastirin e Deçanit >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>