Rithemelimi në protestë, policia “blindon” Parlamentin

Rithemelimi i PD do të protestojë ditën e sotme para Parlamentit ku pritet të mbahet dhe seanca në Kuvend.

Pak minuta para nisjes së protestës, parlamenti është rrethuar nga forca të shumta policie si dhe autobotë.

Rreth 400 efektivë janë në terren.

Opozita duket se nuk do të tërhiqet në aksionin e saj. Deputetët kanë paralajmëruar se protestat do të përshkallëzohen derisa kërkesat e tyre të plotësohen.

Fillimisht protestat nisën brenda Kuvendit, tashmë do të vazhdojnë në sheshe dhe në rrugë.

Lajmet Rithemelimi në protestë, policia “blindon” Parlamentin >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>