Rezultatet dhe tabela pas xhiros së nëntë në Superligën e Kosovës në futsall

Janë mbyllur ndeshjet e javës së nëntë në Superigën e Kosovës në futsal, ku nuk kanë munguar përballjet e forta.

Prishtina ka barazuar me Drenicën me rezultat 2-2 në një ndeshje të fortë të zhvilluar në kryeqytet.

Lideri i kampionatit, FC Prishtina 01 ka fituar ndaj BB Llapit me rezultat 9-7.

Liqeni ka fituat derbin ndaj Malishevës me rezultat 4-2, për të qëndruar në vendin e tretë.

Në anën tjetër, Vjosa që është e dyta, ka fituar bindshëm si mysafir i Pejës me rezultat 6-1.

Në këtë xhiro ka pushuar Trepça.

Lajmet Rezultatet dhe tabela pas xhiros së nëntë në Superligën e Kosovës në futsall >> Rahoveci.INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!