Rexhaj i VV-së: Lista Serbe është organizatë terroriste

Deputeti i VV-së: Lista Serbe është organizatë terroriste.

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Rexhaj, ka thënë se Lista Serbe është organizatë terroriste dhe kriminale.

Ai ka thënë se Qeveria Kurti ia ka mbyllur bandave rrugët e kontrabandës.

“Lista Serbe është organizatë terroriste dhe kriminale për shkak të veprimeve të tyre të vazhdueshme”, ka thënë Rexhaj.

Në Dpt te Fidani në T7 ai është pyetur se pse Qeveria e drejtuar nga Albin Kurti nuk e shpall Lista Serbe organizatë terroriste.

“Janë disa kompetenca të Qeverisë, për shembull ne nuk e kontrollojmë Policinë, ne e shohim strategjinë si e shohim sigurinë kombëtare”, ka thënë ai.

Rexhaj po ashtu ka deklaruar se ish-policia serb, Dejan Pantiq mund edhe të ikë për në Beograd.

Po ashtu ka shprehur një mori kritikash për sistemin e drejtësisë që e ndryshoi vendimin për ish-policin Pantiq.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!