Reshjet e borës dhe erërat e forta lënë pa rrymë Pejën dhe Gjakovën

KEDS-i ka njoftuar se disa dalje janë jashtë funksionit në Gjakovë dhe Pejë dhe se ekipet janë në terren.

KEDS-i ka theksuar se po punohet intensivisht në rikthim të energjisë.

Paralajmërimet e djeshme për përkeqësim të motit përgjatë natës dhe ditës së sotme, kanë mobilizuar ekipet e KEDS-it, kryesisht në zonat më të afektuara në rajonin e Gjakovës dhe Pejës. Në rajonet e afektuara nga reshjet e borës dhe erërat e forta, disa dalje janë jashtë funksionit. KEDS ka angazhuar ekipe shtesë me qëllim të rikthimit në funksion të tyre”, thuhet në njoftimin e KEDS-it.

Lajmet Reshjet e borës dhe erërat e forta lënë pa rrymë Pejën dhe Gjakovën >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>