Reagon Ballkani pas lajmeve se nuk i ka paguar futbollistët për tre muaj

Kampioni aktual i Kosovës, FC Ballkani nuk po kalon formë të mirë. Në pesë ndeshjet e fundit ka arritur tre barazime dhe dy humbje, madje humbja e fundit ishte shumë e dhimbshme pasi u eliminua nga Kupa e Kosovës.

Ishte Prishtina ajo që e mposhti me rezultat 2:0.

Kjo formë jo e mirë e therandasve u komentua në mënyra të ndryshme , madje u tha se futbollistët nuk janë paguar tash e tre muaj dhe sigurisht që kjo ka reflektuar në skuadër.

Megjithatë këto raportime i ka demantuar Ballkani duke thënë se janë tendencioze pasi asgjë të vërtet nuk ka.

Postimi i plotë i FC Ballkanit:

Reagim,

Të dashur tifoz 🧡🖤

Duke e shfrytëzuar situatën sportive, ku si skuadër po kalojmë krizë rezultatesh, dikush ka ndërmarr një “ofensivë” linçuese, ku klubi që shkroi historinë ndërkombëtare të futbollit kosovar, akuzohet se nuk po i paguan lojtarët, qe 3 apo 4 muaj.

Fc Ballkani demanton fuqishëm çdo lajm të rremë në këtë aspekt, derisa sipas ligjeve në fuqi të Republikës së Kosovës, ne tashmë kemi bërë padi ndaj një personi që e nxori këtë shpifje në publik, ashtu siç do të veprojmë edhe ndaj të gjithë atyre që tentojnë ta përlyejnë emrin e pastër të klubit.

Rezultatet momentale të ekpit janë krye këput të aspektit sportiv, që lidhen me shumë faktorë, nga ngarkesa e kalendarit, lëndimet e futbollistëve, adaptimi i ngadalshëm i ardhjeve të reja, e poashtu edhe te forma e momentit. Nga kjo, bashkë me stafin teknik,dhe keta lojtar qe shkruajten historine do të dalim e do t’i kthehemi rezultateve pozitive.

Por assesi asgjë s’ka të bëj me shpifjet e ulta tendencioze.

Na priftë e mbara Suhareka Jonë 🙏🧡.

Lajmet Reagon Ballkani pas lajmeve se nuk i ka paguar futbollistët për tre muaj >> Rahoveci.INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!