Rasti i plagosjes në Shtërpcë: Serbët bllokojnë rrugën me goma dhe ua vëjnë flakën atyre

Plagosja në Shtërpcë: Serbët bllokojnë rrugën me goma dhe ua vëjnë flakën atyre.

Rasti i plagosjes së dy serbëve në Shtërpcë ka nxitur daljen në rrugë të bashkëkombasve të tyre në Gotovushë të kësaj komune.

Ata janë mbledhur në numër të madhe duke vendosur goma në formë të barrikadave në rrugë, shkruan lajmi.

Siç shihet edhe nga fotografitë, protestuesit ua kanë vënë flakën gomave.

Aty janë edhe Policia e Kosovës.

Banorët kanë kërkuar që në atë pjesë të ketë prezencë më të madhe të KFOR-it.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!