Ramush Haradinaj për Albulena Haxhiun: Kjo është zojë, më vjen keq të përdor naj fjalor

Haradinaj për Albulena Haxhiun: Kjo është zojë, më vjen keq të përdor naj fjalor.

Kreu i AAK’së, Ramush Haradinaj, ka replikuar me ministren e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, e cila pas akuzave të Haradinajt se kryeministri Kurti është përfshirë në korrupsion, doli në foltore dhe ia bëri të njëjtën akuzë edhe atij për korrupsion.

Haradinaj në replikë u ankua se po pengohet nga ministrja Haxhiu kur po flet në foltore, raporton Express.

“Me folë pas shpine s’e di a është e ndershme, në fjalimin tim isha i penguar prej ministres [Haxhiu]. Kjo është zojë, më vjen keq të përdor naj fjalor. Megjithatë, vazhdimisht jam i penguar prej zonjën ministre pas shpine. E pranoj kur flet në foltore dhe faleminderit për ato që i the”.

Kreu i AAK’së përsëriti sërish se Kurti ka krijuar një model të korrupsionit “me dosta”.

“Albin Kurti me vetëdije ka krijuar modelin e korrupsionit të lidhjeve të shkurta të dostave dhe në këta dosta është edhe kjo ministrja dhe që ulen këtu, jo ndoshta të gjithë, por kjo është një prej tyre”.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!