Ramadani: Përsëritja e Banjskës është rrezik real

Burim Ramadani, ish-kryeinspektor i AKI-së, tha se mundësia për një ripërsëritje të Banjskës është e madhe.

Ai përmendi faktin se NATO ka sjellë 1 mijë trupa ushtarak në Kosovë.

“Është shumë serioze që NATO i ka shtu 1 mijë trupa”, tha Ramadani në Pressing.

“NATO i ka rritë trupat luftarakë, nuk ka pru trupa të rregullt ose mbështetës, por ka pru trupa luftarak në Veri të Kosovës. Mundësia e një rigrupimi dhe një risulmi sikurse rasti i Banjskës me 24 shtator është e madhe dhe mund të ndodh dhe këtë nuk e ka përjashtu asnjë institucion as vendor e as ndërkombëtar”, tha ai.

Lajmet Ramadani: Përsëritja e Banjskës është rrezik real >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>