Rama: Rrethrrotullimi në lagjen “Lakrishtë” do ta shkarkojë trafikun e ngarkuar

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka publikuar fotografi të rrethrrotullimit në lagjen Lakrishtë në kryeqytet, duke njoftuar se “ka mbetur edhe sinjalizimi për t’u vendosur” dhe të lëshohet për qarkullim.

Rama shkroi se kjo rrugë “do ta shkarkojë trafikun e ngarkuar” në qendër të qytetit.

“Ka mbetur edhe sinjalizimi për tu vendosur dhe rruga nën rrethrrotullimin e Lakrishtes po lëshohet për qarkullim. Kjo rrugë do të shkarkojë trafikun e ngarkuar në rrugët “Tirana” e “Bill Klinton””, shkroi Rama.

“Po punojmë pa ndal që të transformojmë Prishtinën, që të kemi infrastrukturën e duhur në kryeqytetin tonë”, shtoi kryetari i Prishtinës.

Lajmet Rama: Rrethrrotullimi në lagjen “Lakrishtë” do ta shkarkojë trafikun e ngarkuar >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>