Rama mbledh qeverinë, dy ditë në Shëngjin – skaner punës së ministrave dhe objektivat për 2024-ën

Kryeministri Edi Rama do të mbledhë në një takim dy ditor kabinetin qeveritar te “Rana e Hedhun”, në bregdetin e Shëngjinit, te Ra. Takimi ‘retreat’ do të mbahet sot dhe nesër (9-10 janar).

Përveç ministrave, në takim mësohet se të pranishëm do të jenë edhe Sekretari i Përgjithshëm i PS, Blendi Klosi, si dhe, edhe krerët e komisioneve parlamentare.

Fokusi i diskutimeve në këtë takim dy ditor do të jenë objektivat për vitin 2024, si edhe një analizë dhe vlerësim i punës për vitin që lamë pas.

Rama i ka kthyer në një ‘traditë’ takime të tilla me ministrat ku kalon në analizë punën e tyre.

Axhenda e plotë:

RETREAT QEVERITAR

09 – 10 janar 2024

Shëngjin, Prince Adriatic Resort

DRAFT AGJENDA

Objektivi: Prioritetete punës për vitin 2024

Dita 1

09:30 – 10:00 Mbërritja e pjesëmarrësve

(Ministrat, drejtuesit politikë, Kryetarja eKuvendit dhe kryetarët e komisioneve tëKuvendit)

· Fjala e Kryeministrit mbi sfidat e vitit 2024

· Debat

· Sekretari i Përgjithshëm i PS mbi procesin e ripërtëritjes në parti dhe problematikat

· Debat

· Kryetari i Grupit mbi problematikat e punës së Parlamentit

· Debat

13:00 – 14:30 Drekë – Konkluzionet e pjesës së parë

15:00 Prezantime
· Administrata Publike (Analiza dhe rezultatet e sondazheve për burimet njerëzore/propozimet për ndryshim) – Prezanton Adea Pirdeni
· Inovacioni (Objektivat e Agjencisësë Inovacionit për vitin 2024 dhe funksionimi i networkut) – Prezanton Enkeleda Imeraj
· Shërbimet (Mbi procesin e deregulimit të shërbimeve) – Prezanton Delina Ibrahimaj
· Projekti pilot i regjistrimit të tokës– Prezanton Enertil Canaj

15:30 Pyetje dhe përgjigje/Diskutim mbi katërtemat e mësipërme

16:00 – 16:30 Pushim kafeje

16:30 – 19:00 Debat në katër blloqet e qeverisjes mbi problematikat e trashëguara të 2023, objektivat e 2024 dhe ndarja e kompetencave të zëvendësministrave për t’u deleguar nga ministrat menjëherë pas retreat-it.

20:00 – 21:00 Darkë (Ministrat, zëvendësministrat dhe drejtorët)

Dita 2
08:00 – 09:00 Mëngjesi
09:00 – 11:00 Prezantimi i konkluzioneve tëdebatit nëblloqe dhe detyrave me të gjithë tëpranishmit
12:00 Mbledhje e mbyllur e kabinetit qeveritar
*Dreka fastfood në tavolinën e punës

Lista e pjesëmarrësve:
Ministra:

1.Belinda Balluku

2.IgliHasani

 1. Taulant Balla
 2. Niko Peleshi
 3. Ervin Mete
 4. Anila Denaj
 5. Mirela Kumbaro
 6. OgertaManastirliu
 7. Albana Koçiu
 8. Ulsi Manja
 9. ElvaMargariti
 10. Delina Ibrahimaj
 11. Majlinda Dhuka

14.. Arbjan Mazniku

 1. Bora Muzhaqi
 2. Elisa Spiropali

Kuvendi:

 1. Lindita Nikolla
 2. Klotilda Bushka
 3. Klodiana Spahiu
 4. Arben Pëllumbi
 5. . Mimi Kodheli
 6. Nasip Naço
 7. Etilda Gjonaj
 8. Evis Kushi
 9. Eduard Shalsi

Drejtues politikë:

 1. Pandeli Majko
 2. Damian Gjiknuri
 3. Bledar Çuçi
  4.Blendi Klosi
 4. Erion Veliaj
  Adrian Çela

Zëvendësministra:

1.Megi Fino

 1. Artemis Malo
  3.Besart Kadia
 2. Romina Kuko
  5.Andi Mahila
 3. Julian Hodaj
 4. Besfort Lamallari
 5. Enkelejd Joti
 6. Vasilika Vjero
 7. AdelaXhemali

11.OltaManjani

 1. Endrit Yzeiraj
 2. Enkelejda Muçaj
 3. Hantin Bonati
 4. Ami Kozeli
 5. Roland Kristo
 6. Dhimitër Kote
 7. Arian Jaupllari
 8. Enio Civici
 9. Vilma Bello

21.Almira Xhembulla

 1. Endrit Hoxha
 2. Nina Guga
 3. Albana Tole
 4. Entela Ramosaçaj
 5. Mira Rakacolli
 6. Vjollca Braho

28.DenadaSeferi

 1. Adea Pirdeni
 2. Klajd Karameta

Drejtorë:

1.Mirlinda Karçanaj

 1. Eridana Çano
  3.Elira Kokona
 2. Dallëndyshe Bici
  5.Dritan Agolli
  6.Laura Plaku
 3. Jona Suli
  8.Enkela Dudushi
 4. Enkeleda Imeraj
 5. Klevis Hysa
 6. Adelajda Roka
 7. Igli Tafa
  13.Enertil Canaj

Lajmet Rama mbledh qeverinë, dy ditë në Shëngjin – skaner punës së ministrave dhe objektivat për 2024-ën >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>