Rama letër falenderimi Biden për vizitën në Tiranë, kërkon mbajtjen e Samitit të NATO-s në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama i është drejtuar me një letër falënderimi Sekretarit amerikan të Shtetit, Antony Blinken, për vizitën në 15 shkurt në Tiranë, që sipas kreut të qeverisë shqiptare përçon mesazhin e forcës së aleancës Shqipëri-SHBA drejt qëllimeve të përbashkëta.

Rama i shkruan Blinken se qeveria e tij mbetet e përkushtuar për të mbështetur sundimin e ligjit në Shqipëri si dhe për luftën ndaj korrupsionit.

Rama gjithashtu shpreh dëshirën që Shqipëria të bëhet vendi pritës i Samitit të NATO-s në 2027-ën, duke u bërë kështu i pari vend i Ballkanit Perëndimor që mbledh krerët e Aleancës së Atlantikut Verior.

Lajmet Rama letër falenderimi Biden për vizitën në Tiranë, kërkon mbajtjen e Samitit të NATO-s në Shqipëri >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>