RAI3 nuk i ndahet marrëveshjes Rama-Meloni, tregon kush po i ndërton 2 qendrat e pritjes së emigrantëve në Lezhë

Emisioni investigativ ‘Report’ i RAI3 në Itali do t’i rikthehet sërish marrëveshjes Rama-Meloni mbi emigrantët, që do të strehohen në dy kampe në Shqipëri, Gjadër dhe Shëngjin.

Mësohet se pjesa e dytë e emisionit është planifikuar që të transmetohet më 2 qershor.

Kanë qenë vetë gazetarët e emisionit që kanë deklaruar se një nga personat e kontraktuar për ndërtimin e kampit, ka një kompani për të cilën nuk gjendet asgjë në të dhënat e qeverisë.

“Një nga personat e kontraktuar për ndërtimin e kampit, ka një kompani për të cilën nuk gjetëm asgjë në të dhënat e qeverisë. Ky person përmendet në një rast të korrupsionit të zyrtarëve. Ka disa politikanë që kanë gjetur Eldoradon në Shqipëri”, thuhet në klipin e emisionit investigativ.

Lajmet RAI3 nuk i ndahet marrëveshjes Rama-Meloni, tregon kush po i ndërton 2 qendrat e pritjes së emigrantëve në Lezhë >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>