Rahovec: Tre serbë rrahin dy ashkalinj, motivi dyshohet të jetë ndëretnik

Policia i ka identifikuar tre serbë në Rahovec të cilët kanë rrahur dy meshkuj të komunitetit ashkalinj.

Sipas policisë, në bazë të intervistave të zhvilluara është vlerësuar se motivi i incidentit ka elemente të mundshme ndëretnike.

“Pas veprimeve hetimore dhe në konsultim me prokurorin e shtetit, rasti vazhdon në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin 24 orësh të policisë

Lajmet Rahovec: Tre serbë rrahin dy ashkalinj, motivi dyshohet të jetë ndëretnik >> Portal informacionesh nga Kosova.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>