Qeveria tregon orën e takimit me emisarin e BE-së për dialog

Qeveria e Kosovës e ka konfirmuar takimin ndërmjet kryeministrti Albin Kurti dhe emisarit të BE-së për dialogun mes Kosovës e Serbisë, Mirolsav Lajçak.

“Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, pret në takim përfaqësuesin e Posaçëm të Bashkimit Evropian për Dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak”, thuhet në njoftimin e qeverisë.

Takimi pritet të zhvillohet në orën 15:00.

Ndryshe, emisari i BE-së për dialogun mes Kosovës e Serbisë, Mirolsav Lajçak, dje ishte në Beograd.

Lajmet Qeveria tregon orën e takimit me emisarin e BE-së për dialog >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>