Qeveria dhe GIZ-i me marrëveshje – Peci: Synojmë forcimin e lidhjeve ekonomike në tregun e BE-së

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur e ka miratuar Projektligjin për Ratifikimin e Marrëveshjes ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Deutsche Gesellschaft Fur Zusammenarbeit (Giz) GmbH, për Projektin Mbështetja për Zhvillimin e Qëndrueshëm të Sektorit të Bujqësisë në Zonat Rurale përmes Diversifikimit të Aktiviteteve, raporton Ekonomia Online. Ministri i Bujqësisë, Faton Peci tha se për këtë…

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!