Punë sekondash, hapet toka dhe përpin Teslan

Të enjten e shkuar në qytetin Zhubei të Tajvanit, në një rrugë është hapur toka dhe për punë sekondash ka përpirë një veturë Tesla Y të parkuar. Kamera e vëzhgimit nga objekti afër ka kapur momentin.

Për fat të mirë s’ka pasur të lënduar. Tesla ka pësuar dëme.

Pronari i veturës ishte në hotel në atë minutë dhe kur e ka parë ngjarjen në televizor është shokuar, shkruan “DriveTesla”.

Ai ka treguar se veturën e kishte blerë që vetëm një muaj dhe se e kishte vozitur vetëm pesë.

Kjo është hera e gjashtë që ndodhin incidente të tilla në këtë zonë. Për këtë arsye kryebashkiaku ka vendosur t’i ndalë punimet në objektet afër.

Lajmet Punë sekondash, hapet toka dhe përpin Teslan >> BotaPress.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!