Publikohet lista e lojtarëve që do luajnë me kombëtaren në Euro 2024

Trajner i Shqipërisë, Sylvinho, ka shpallur listën paraprake me lojtarët që do të grumbullojë për përgatitoret në kuadër të Euro 2024-ës.

Të gjithë këta futbollistë do të vihen në dispozicion të trajnerit për të garuar për një vend në listën zyrtare të 26 futbollistëve që do të shkojnë në Gjermani, e cila do të publikohet zyrtarisht më 7 qershor.

Nga lista paraprake vihen re disa mungesa të rëndësishme sidomos në sulm ku mungojnë Myrto Uzuni, Sokol Cikalleshi dhe Arbër Muja, lojtarë që kanë luajtur pothuajse rregulisht në eliminatore.

Jashtë listës kanë ngelur edhe Keidi Bare dhe Federik Veseli.

Shqipëria do të nisë rrugëtimin në Gjermani 2024 me përballjen ndaj Italisë mbrëmjen e 15 qershorit në “Signal Iduna park” të Dortmundit, ndërsa sfida e dytë do të jetë ndaj Kroacisë më 19 qershor, për të vijuar me Spanjën më 23 qershor.

Lajmet Publikohet lista e lojtarëve që do luajnë me kombëtaren në Euro 2024 >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>