Publikohet kalendari i parakualifikimeve për EuroBasket 2025

Pas hedhjes së shortit për rrethin e tretë parakualifikues për FIBA EuroBasket 2025 është publikuar edhe orari.

“Dardanët” ndodhen në Grupin H, së bashku me Zvicrën dhe Danimarkën. Kosova ndeshjen e parë do ta ketë në shtëpi ndaj Zvicrës më 19 korrik. Më pas Dardanët janë mysafirë të Danimarkës dhe Zvicrës, sfida që do të zhvillohen më 26, përkatësisht 29 korrik.

Ndeshja e fundit do të jetë në shtëpi kundër Danimarkës më 5 gusht. Vetëm lideri i grupit kualifikohet në rrethin e dytë parakualifikues.

Lajmet Publikohet kalendari i parakualifikimeve për EuroBasket 2025 >> Rahoveci.INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!