Publikohen pamje nga dasma e heroinës Fahrije Hoti, fejoi djalin e “hasretit”

Fahrije Hoti, është themeluesja e Kooperativës Bujqësore ‘Krushë’, e cila në vitin e kaluar u shpall ”Evropiania e Vitit 2022”.

Zonja e mirënjohur nga Krusha, që i bëri ballë vështirësive të jetës, mbrëmë e ka përjetuar një nga gëzimet më të mëdha të jetës.

Siç ka bërë të ditur përmes një postimi në faqen e saj në Facebook, zonja Fahrije e ka fejuar djalin e vetëm, Drilonin. Fahrije Hoti, ka folur për këtë ndjenjë të mrekullueshme dhe për të përzgjedhurën e të birit me fjalët më të bukura.

“I shtrenjëti biri im Drilon, urime fejesa me Salen. Biri im i dashur, falënderoj zotin që ta përzgjodhi nusen e mirë, të menqur e të bukur.

Faleminderit zot! Ehh s’di ku ta nisi këtë urim edhe pse kam shumë për të thënë e zemra më rreh më shpejt se ditën kur të linda e për herë të parë të mbajta në gji.

Thonë se nënat fëmijëve u japin frymë, e unë të dhashë frymë dy herë se ashtu e kishte shkruar zoti, që edhe përkundër vuajtjeve të mia e humbjes së babit tënd, të jetoj për motrën tënde dhe për ty. Për të marrë frymë përsëri, por tani nga ty.

Mbrëmë kjo frymëmarrje ishte shumë e fortë, si asnjëherë më parë, bashkë me frymën e fatit tënd të jetës-Sales,ma mbushët shtëpinë plot gëzim e dashuri.

Çofshi me shëndet të mirë, dashuri, harmoni e begati në jetë.

Nusja ime, Sale uroj që Driloni t’a mbush zemrën edhe ty si mua për dy dekada. Buzëqeshja e tij si ndaj meje çoftë ushqim për dashurinë tuaj në çift. E mbrëmë, kjo lutje u bë edhe më e fortë nga familja Hoti e Kermeni dhe mysafirët e shumtë nga mbarë shqiptaria.

Nëna, ju uron dashuri për njëri-tjetrin, mirësi e mirëkuptim.

Urime fejesa, fryma ime, të trashëgoheni!” ka shkruar ajo.

Lajmet Publikohen pamje nga dasma e heroinës Fahrije Hoti, fejoi djalin e “hasretit” >> Portal informacionesh nga Kosova.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!