Projektligji për Vlerësimin e ndikimit në mjedis kalon në Komision, Pacolli thotë se përcaktohen rregullat e ndërtimit

Komisioni për Mjedis, Ushqim, Bujqësi, Planifikim dhe Zhvillim e ka votuar me gjashtë vota në leximin e dytë të Projektligjin për Vlerësimin e ndikimit në mjedis, raporton Ekonomia Online. Kryetarja e këtij Komisioni Fitore Pacolli Dlipi tha se ky Projektligj është ligji bazë për mbrojtjen e mjedisit, pasi sipas saj, përcaktohen rregullat dhe procedurat që duhet të ndjekë secili investitor privat…

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!