Profesori iranian grumbulloi katër shalqinj për të thyer rekordin botëror Guinness

Një profesor i inxhinierisë civile nga Irani vuri në provë aftësitë e tij duke grumbulluar katër shalqinj vertikalisht dhe duke fituar një rekord botëror Guinness për përpjekjet e tij.

Ashkan Rohollah Doshmanziari, 43 vjeç, një profesor i inxhinierisë civile dhe pronar i një kompanie ndërtimi, u bë personi i parë që plotësoi kërkesën minimale të Rekordeve Botërore të Guinness për rekordin e grumbullimit të shalqirit, i cili është renditur që nga viti 2015, por nuk është thyer kurrë.

Doshmanziari tha se ai ka grumbulluar shalqinj që kur ishte fëmijë i vogël në fermën e babait të tij.

“Gjithçka që shoh në kohën dhe vendin e duhur, përpiqem t’i grumbulloj ato”, u shpreh profesori. “Në përgjithësi, më pëlqen rregullimi dhe renditja e gjërave njëra mbi tjetrën për bukurinë, stabilitetin dhe sfidimin e vetes”./abcnews.al

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>