Presidenti serb e quan të mjerueshme opozitën, shkak qëndrimi për Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka sulmuar sot të gjithë ata që e kundërshtojnë posaçërisht opozitën duke e quajtur të mjerueshme, posaçërisht pas deklaratës nga opozita se “Vuçiq ka humbur besueshmërinë dhe nuk mund të udhëtoj si përpara, pas gërmimit të mjerueshëm”.

Vuçiq tha se shpejti udhëton në Paris te Macron, ndërsa sjelljen e opozitës serbe ndaj Kosovës e ka quajtur mjerane, shkruan “Politika”.

“Dua ta njoftoj Vladeta Jankoviçin se së shpejti shkoj në Paris, përsëri tek Macron, ku do ketë mysafir të shquar, e ata (opozita) do jenë në nivelin e euro-deputetëve gjithë njëjtë si Shider e Cramon”, ka thënë Vuçiq, duke komentuar deklaratën e Jankoviqit se besueshmëria e tij në botë u zvogëlua ndjeshëm pas Banjskës.

Ai shtoi se autoritetet shtetërore po bëjnë punën e tyre dhe po bëjnë hetime në lidhje me ngjarjet në Banjskë në shtator të vitit të kaluar.

Ai bëri të ditur se do të kërkojë nga Ministria e Punëve të Brendshme që sot të publikojë shifra dhe statistika për numrin e vrasjeve të zbardhura dhe numrin e të arrestuarve për krimet më të rënda, për të treguar se sa më e suksesshme është sot MPB-ja në krahasim me periudhën e qeverisë së mëparshme.

Lajmet Presidenti serb e quan të mjerueshme opozitën, shkak qëndrimi për Kosovën >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>