Presidenti i Gjermanisë i ndan Flutura Kusarit medaljen e Urdhrit të Meritës

Presidenti i Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier, e ka nderuar juristen e medias Flutrua Kusarin me medaljen e Urdhrit të Meritës.

Për këtë ka njoftuar ambasadori gjerman në Kosovë, Jörn Rohde, i cili ia ka dorëzuar medaljen Kusarit.

Ai ka shkruar në platformën “X”, se Kusari i shërben me përkushtim lirisë së medias dhe demokracisë.

Urdhri i Meritës për Flutura Kusarin. Duke festuar përkushtimin e saj për lirinë e medias dhe demokracinë në Kosovë dh më gjerë. Përpjekjet e saj të mëdha pranohen nga prania e Atifete Jahjagës dhe Viola von Cramon, deputetë dhe shoqëri civile. Urime dhe vazhdoni punën e shkëlqyer”, ka shkruar ambasadori gjerman.

Lajmet Presidenti i Gjermanisë i ndan Flutura Kusarit medaljen e Urdhrit të Meritës >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>