Prangoset 37-vjeçari, dyshohet për transportim të rreth 40 kg marihuana

Operacioni ‘Mjegulla’: Arrestohet 37-vjeçari, dyshohet për transportim të rreth 40 kg marihuana.

N.B, 37 vjeçar është arrestuar si i dyshuar për transportimin e rreth 40 kg substancë narkotike, që dyshohet të jetë marihuanë.

Policia përmes një njoftimi ka bërë të ditur se kanë realizuar planin operativ ‘Mjegulla’, gjatë të cilit u arrestua N.B.

“Gjatë kontrollimit të veturës janë gjetur rreth 40 kg substancë narkotike, e cila dyshohet të jetë e llojit marihuanë, e ndarë në 40 paketime të mbështjella me qese plastike. Vlera e kësaj sasie sillet rreth 80 mijë euro dhe dyshohet se vendi ynë ishte transit i kalimit të kësaj sasie, kurse destinacion final ishin vendet e perëndimit.

Personi i dyshuar është intervistuar dhe me aktvendim nga prokurori i njëjti dërgohen në mbajtje deri në 48 orë”.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!