Policia kërkon ndihmën e qytetarëve për kapjen e 6 të dyshuarve për tentim vrasjen në Prizren

Policia e Kosovës ka shpallur në kërkim gjashtë të dyshuar për tentim vrasje në Prizren, duke kërkuar edhe ndihmën e qytetarëve për kapjen e tyre.

Sipas njoftimit të Policisë së Kosovës, personat e dyshuar të shpallur në kërkim janë, Abedin Zenel Likaj, Hajdin Zenel Likaj, Shaqir Zenel Likaj, Zenel Abedin Likaj, Isuf Shaqir Likaj, dhe Hajdar Abedin Likaj, të gjashtit nga fshati Krajk i Komunës së Prizrenit.

Po ashtu, në njoftim thuhet se personat kërkohen, për veprën penale “Vrasje e rëndë në tentativë”, “Lëndim i rëndë truporë“, “Mbajtje në pronësi, kontroll apo posedim të paautorizuar të armëve” dhe” Pjesëmarrje në rrahje ” e cila ka ndodhur me 22 maj në fshatin Krajk – Gjonaj të Prizrenit.

“Kushdo që strehon kryesin e ndonjë vepre penale ose e ndihmon atë në shmangien e zbulimit ose arrestimit përmes fshehjes së mjeteve, provave apo në ndonjë mënyrë tjetër mund te dënohet sipas nenit 380 te KPK për VP Dhënia e ndihmës kryesve pas kryerjes së veprave penale”, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës.

Policia e Kosovës u ka bërë thirrje qytetarëve që kushdo që ka informacion për vendndodhjen e personave të kërkuar në foton e bashkangjitur, të lajmërojë Policinë apo të lajmërohet në stacionin më të afërt policor.

“Numrat e telefonit dhe adresat elektronike kontaktuese për të kontaktuar Policinë e Kosovës: – 192 dhe 080019999 (pa pagesë) – 029 244 -740 –Stacioni Policor Prizren – E-mail adresa: info@kosovopolice.com”.

Policia e Kosovës, më 23 maj, ka dhënë detaje lidhur me plagosjen e së mërkurës në Prizren.

Sipas Policisë, një person është plagosur me armë zjarri e një tjetër është lënduar me mjete të forta, pas një mosmarrëveshjeje mes 11 personash.

Rastin në polici e kishte njoftuar një burrë i cili ka deklaruar bashkë me dy viktimat se është sulmuar me armë zjarri dhe mjete të forta nga tetë persona të dyshuar.

Njëri prej tyre është arrestuar pas një bastisjeje.

Lajmet Policia kërkon ndihmën e qytetarëve për kapjen e 6 të dyshuarve për tentim vrasjen në Prizren >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>