Plagosen dy persona me armë zjarri në lagjen “Bregu i Diellit” në Prishtinë

Dy persona dyshohet se janë plagosur sonte me armë zjarri në lagjen “Bregu i Diellit” në Prishtinë.

Lidhur me rastin janë arrestuar tre persona, teksa të plagosurit janë dërguar për mjekim.

Detaje për rastin dha Florie Ahmeti, zëdhënëse në policinë rajonale në Prishtinë.

“Sot rreth orës 21:00 policia ka marrë informatën për  plagosje me armë zjarri të ndodhur në lagjen Bregu i diellit në Prishtinë. Menjëherë pas marrjes së informatës policia ka dalë në vendin e ngjarjes  dhe ka ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme që konsistojnë në hetimin e rrethanave që karakterizojnë ngjarjen. Bazuar në të dhënat fillestare dyshohet se me armë zjarri janë plagosur dy persona, të cilët janë dërguar për tretman mjekësor”, tha Ahmeti.

“Hetuesit policor në koordinim me prokurorinë, po ndërmarrin veprimet hetimore ndërkohë që lidhur me këtë rast deri tani janë arrestuar tre persona të dyshuar”, përfundoi Ahmeti.

Lajmet Plagosen dy persona me armë zjarri në lagjen “Bregu i Diellit” në Prishtinë >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>