Petkoviq harron dinarin, merret me asociacionin

Petar Petkoviq, kryenegociator i Serbisë në dialogun me Kosovën, ka thënë pas takimeve të së martës në Bruksel për çështjen e dinarit në Kosovë, se kryeministri i Kosovës “Albin Kurti synon t’i shuajë institucionet që duhet të jenë themel i Asociacionit të komunave me shumicë serbë”.

“Nëse Kurti ndalon transportin e dinarëve dhe pengon funksionimin e Kursimeve Postare, lind pyetja se si do t’i tërheqin njerëzit paratë. Kjo është arsyeja pse ne duhet të gjejmë një zgjidhje që është e qëndrueshme dhe nuk do të kërcënojë mbijetesën e serbëve të Kosovës. Gjithçka që bën Kurti tregon qartë se ai nuk dëshiron të formojë Asociacionin”, tha Petkoviq.

Lajmet Petkoviq harron dinarin, merret me asociacionin >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>