Përvjetori i masakrës së Reçakut, BE-ja kërkon përgjegjësi

Bashkimi Evropian ka kërkuar përgjegjësi për të gjithë autorët e masakrës së Reçakut.

“Në përvjetorin e masakrës së Reçakut, ne bashkohemi me familjet dhe popullin e Kosovës në përkujtimin e viktimave, jeta e të cilëve u ndërpre 25 vjet më parë. Drejtësia për këtë krim të tmerrshëm duhet të vendoset dhe autorët të mbajnë përgjegjësi”.

Lajmet Përvjetori i masakrës së Reçakut, BE-ja kërkon përgjegjësi >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>