Përgatituni, iu pret një mot befasues sot

Parashikimi i motit për ditën e sotme.

Sot, në vendin tonë pritet të mbajë mot i qëndrueshëm meteorologjik, me diell dhe vranësira të shpërndara, kryesisht rreth relievit malor.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale pritet të sillen ndërmjet -4 deri dhe -2 gradë Celsius, ndërsa to maksimalet ndërmjet 5 dhe 8 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja dhe veriperëndimi e lehtë dhe lokalisht e fortë.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!