Për shkak të koeficientit, PDK-ja lëshon sallën e kuvendit

PDK-ja lëshon sallën e kuvendit për shkak të koeficientit.

Deputetët e PDK-së kanë lëshuar sallën e Kuvendit, në shenjë revolte për koeficientin në vlerë 105.

Shefi i grupit parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri, tha se shprehin zhgënjimin e tyre për këtë koeficient, për të cilin tha se është një koeficient I mjerimit dhe se sipas tij, demotivon të gjithë të rinjtë e të rejat që duan të jenë pjesë e administratës.

Pasi konfirmuan largimin e tyre, Konjufca kërkoi që ata të mos I marrin mëditjet, për çka Tahiri pranoi.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!