Peja njofton për trransferimin e basketbollistit amerikan

KB Peja ka njoftuar për arritjen e marrëveshjes me basketbollistin amerikan të pozitës 1, Kwame Vaughn.

Kwame do t’i bashkohet kampit verdh e zi shumë shpejt, për të qenë forcë shtesë në rrugën për të gjitha trofetë.

Vaughn ka ndërtuar karrierë në elita të mëdha të basketbollit Europian – si Belgjikë, Francë, Gjermani, Kroaci, Rumani dhe në Kosovë më parë ka luajtur te KB Prizreni.

Së fundmi, ai ishte shënuesi dhe asistuesi më i mirë te Astana në VTB League.

Lajmet Peja njofton për trransferimin e basketbollistit amerikan >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>