Peci viziton fermerin që përfitoi mbi 97 mijë euro: Kishte aplikuar për vite por pa përgjigje

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci, të dielën ka vizituar fermerin Nexhmedin Korça nga Gmica e Kamenicës. Sipas Pecit, Korça kishte aplikuar për disa vite por që i njëjti nuk kishte marrë përgjigje. Përmes një statusi në Facebook, Peci ka thënë se Korça tashmë ka përfituar një projekt për ndërtimin e shtallës për lopë qumështore me infrastrukturë përcjellëse në vlerë…

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!