Peci: Rriten subvencionet për bujqësi organike e bagëti – Për buallicat qumështore dyfishohet në 180 euro

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci, ka njoftuar se gjatë vitit 2024 kanë rritur shumën e subvencionimit për bujqësinë organike, për buallicat dhe bagëtitë e imëta, raporton Ekonomia Online. Shuma e subvencionimit për buallica qumështore nga 90 euro për krye, do të dyfishohet në 180 euro. “Si synim i agjendës së gjelbër dhe angazhimeve tona në reformë në politika dhe…

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>