Peci: Prodhimet bujqësore janë rritur për 29%, dyert e Ministrisë janë të hapura për prodhuesit

Shoqata “Mjedra e Kosovës” ka mbajtur konferncën e 8-të “Formimi i së ardhmes në sektorin e mjedrës”, raporton Ekonomia Online. Aty u prezantua potenciali i kultivimit të mjedrës në Kosovë, sfidat aktuale të zhvillimit të qëndrueshëm të këtij sektori si dhe risitë në sektorin e mjedrës në nivel global. Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural (MBPZhR), Faton Peci tha se ka rritje të…

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>