Peci njofton se javën tjetër hapet thirrja për grante në bujqësi: Do të ndahen 24 milionë euro

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci, pas mbledhjes së Qeverisë në një konferencë për medie tha se nga java tjetër pritet që të aprovohet programi i grandeve për vitin 2023 në vlerë prej rreth 24 milionë euro, raporton Ekonomia Online. Sipas tij, sektorët më prioritet për këtë periudhë katër vjeçare do të jenë, sektori i bimëve dhe drithërave përfshirë pemët e perimet…

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!