Peci jep detaje për kompensimin e dëmeve nga vërshimet në bujqësi

Ministri i Bujqësisë, Faton Peci në Kuvend ka folur për mënyrën e kompensimin e dëmeve në bujqësi të shkaktuar nga vërshimeve, raporton Ekonomia Online. Ai ka sqaruar se tash vlerësimi dhe kompensimi i dëmeve do të bëhet nga një Komision në kuadër të Ministrisë së Brendshme. Peci më tej ka shtuar se në vitin 2021 janë ndarë 1 milion e 688 mijë euro, në vitin 2022, 2.8 milionë për dëmet në bujqësi…

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>