Peci: Jemi në shërbim të fermerit, në shërbim të Kosovës

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci gjatë ditës së sotme qëndroi për vizitë tek fermeri Arben Avdiu, nga fshati Abri e Poshtme e Drenicës. Tani e shumë vite, familja Avdiu kultivon fidane të perimeve, si speca, tranguj, domate, dredhëza, etj; Ndërsa, këtë vit synon që ti kultivoj rreth 100 mijë fidane. Gjithashtu veprimtari tjetër e kësaj familjeje janë edhe lulet dhe…

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!