Peci i vendosur për zbatimin e Ligjit për kontrollin e Duhanit: Janë bërë mbi 3200 inspektime, u shqiptuan 460 gjoba

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural (MBPZhR), Faton Peci në një konferencë për medie pas mbledhjes së Qeverisë është shprehur i vendosur se nuk do të ketë asnjë tolerim për ata që e shkelin Ligjin për kontrollin e Duhanit, raporton Ekonomia Online. Ai ka sqaruar se inspektorët e Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinarisë kanë zhvilluar mbi 3 200 inspektime e kanë shqiptuar 460 gjoba.

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!