Peci-gastronomëve: Nëse ka rezistencë kundër ligjit për duhan, do të ketë masa të ashpra

Ministri i Bujqësisë, Faton Peci, i ka paralajmëruar të gjithë qytetarët dhe gastronomët që ligji kundër duhanit s’ka kthim prapa. Ai tha se synimi i tyre është që të përqafojnë vlerat e avancuara të vendeve të BE-së, atje ku sipas tij, Kosova synon të integrohet. “Kështu që në këtë drejtim, ne s’e mendojmë në asnjë mënyrë zmbrapsjen karshi imponimit të zbatueshmërisë së këtij ligji”…

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!