Peci garanton për cilësinë e grurit: Ka mundësi të mbulojmë 70% të nevojave me grurë

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci, tha se këtë vit Kosova ka shënuar rekord sa i përket mbjellës së grurit, raporton Ekonomia Online. Madje sipas tij, në bazë të të dhënave të para vendi ka mundësi që të mbulohen 70% e nevojave me grurë. Përderisa ka garantuar se cilësia e grurit është e mirë dhe nuk ka vend për shqetësim. “Pothuajse se sezoni e korrjeve-shtrirjeve…

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!