Peci: 3 milionë € janë ndarë për kompensimin e dëmeve nga vërshimet në bujqësi

Komisioni për Mjedis, Ushqim, Bujqësi, Planifikim dhe Zhvillim e ka diskutuar Projektligjin mbi ndarjet buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2023, me ministrin e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Pecn, raporton Ekonomia Online. Ministri Peci tha se buxheti i ndarë vit për këtë ministri është 87 milionë euro. Ai ka sqaruar se kanë ekzekutuar rreth 55 milionë euro…

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!