Pas një viti, kompensohen të dëmtuarit nga vërshimet në Rahovec

Banorët e Rahovecit janë kompensuar tek tashti për dëmet nga vërshimet e 17 shtatorit të vitit të kaluar.

Ndihma qeveritare u vlerësua të jetë e vonshme. Gjithsesi, përfituesit  e 90% të dëmeve e që janë 323 familje, thanë se paratë do ti përdorin për renovime.

Drejtori për ekonomi, zhvillim dhe turizëm, Erhan Morina, tha se si komunë kanë marrë masat e nevojshme në hapjen dhe rregullimin e shtretërve të përrenjve me qëllim që të mos përsëriten dëmtime si ato të 17 shtatorit të 2022-ës.

Lajmet Pas një viti, kompensohen të dëmtuarit nga vërshimet në Rahovec >> Portal informacionesh nga Kosova.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>