Pas 96 vitesh, burri kthen librin e gjyshit në bibliotekë

Një burrë nga Kalifornia, ktheu një libër në bibliotekë pas 96 vjetësh i vonuar, të cilin e kishte ruajtur gjyshi i gruas së tij të ndjerë.

Jim Perry nga Napa tha se ai po kalonte nëpër kuti librash që i përkisnin gruas së tij, Sandra Learned Perry, kur hasi në një kopje të “A History of the United States” të Benson Lossing nga Biblioteka Publike e Shën Helenës.

Perry beson se libri u kontrollua nga John McCormick, gjyshi i Sandra Learned Perry, i cili do të kishte qenë 55 vjeç e mori nga biblioteka në 1927.

“Mendova se do të ishte kënaqësi ta ktheja atë dhe stafi do ta merrte si një surprizë“, përfundoi ai./Rahoveci INFO

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!