Parashikimi i motit për sot

Moti sot: Temperaturat zbresin për pesë gradë Celsius.

Moti në Kosovë gjatë së dielës pritet të jetë më i ftohtë se ditëve të tjera.

Temperaturat do të zbresin për katër apo pesë gradë Celsius.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, do të lëvizin ndërmet -2 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-9 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperendimit dhe verilindjes me shpejtësi 1-6m/s.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!